Back To Top

Fikirleri Sanat Eserine Dönüştürüyoruz!

Markanıza Ruh Katın

Sosyal medya icat edildi, işler değişti. Markalar, kendilerine sosyal medyada yer açmak için kıyasıya bir yarışa girişti. Öyle ki, artık pazarlama ve güç algıları buradan ölçülebilir hale geldi. Firmalar, aynı sektörü paylaştıkları markalarla sosyal medya üzerinden rekabet ediyor. Birbirlerinin aktivitelerini gözlemliyor ve önde olmak için hamleler yapıyorlar. Peki, siz nerede kaldınız?
Şirketler için bu rekabetin en küçük artısı, kurum ve kuruluşlara marka bilinirliği sağlaması oldu. Kendi çabanızla sosyal medyanızı yönetmeye çalışsanız bile bunu sağlıyordunuz. Ancak asıl önemli nokta, bilinmeniz değil, nasıl bilindiğinizdi. Çünkü hedef kitleniz sizi nasıl algılarsa, öyle davranıyordu.

Ortak Noktanızı Bulun

Pek çoğumuz bizimle ortak noktaları olan insanları severiz. Sevdiğimiz bir ünlüyü reklam yüzü olarak seçen markalara yakınlaşır, aksi durumlarda ise o markalara uzaklaşır, onları dışlarız. İnsanlar vakitlerinin ciddi bir bölümünü sosyal medyada geçirirken, onlar gibi davranmayan, sosyal medyadan uzak kalan bir markalara da “dışlayıcı” davranıyorlar.
Siz de tahmin edersiniz ki, dışlanan markalar kesinlikle kazanamaz.
Kaizen Medya, bünyesindeki deneyimli sosyal medya ve dijital pazarlama ekipleriyle ortaklaşa çalışır. Google ve Yandex gibi arama motorlarından destek alarak en çok izlenen videolara, okunan makalelere ve kitle ilgisinin kaydığı kaynakları gözlemler, sosyal medyanızı da bu eğilimlerle uyumlu hale getirir. Stratejinizi ve izlenebilecek yöntemleri saptar. Böylelikle kitleniz nelerle meşgulse; markanız da onlara odaklanır. Sizin, hedef kitlenizle ne kadar ortak noktanız var?

Pazara Ortak Olun

Ekibimiz tarafından oluşturulan strateji ve planlama sayesinde sosyal medya kitlenizin dikkatini çeker, sizi takip etmelerini sağlarsınız. İnsanlar ortak duygu ve düşüncelerde oldukları markaları paylaşır, yorum yapar, asla kayıtsız kalamazlar. Bu durum, iki firma arasında kalmış hedef kitlenizi size çeker. Sosyal Medya üzerinden gerçekleştireceğiniz bu atak, rakipleriniz tarafından hemen fark edilir. Artık rakiplerinizin hesapları karışmıştır. Pazardaki pasta payına yeni bir ortak, kendini göstere göstere gelmiş, rüzgarı arkasına almaktadır.

Kaizen'in Kreatif Kafaları Yanınızda

Elbette bu mental ve ruhsal savaş sırasında arkanızdaki ekibin gücü ve niteliği de çok önemlidir. Kaizen Medya sosyal medya ekibi, bu mücadelelerde oldukça tecrübelidir. Tecrübesini dinamiklikle destekler. Bünyesindeki iletişim uzmanları, hangi mesajın neredeki taşı oynatacağının farkındadır.
Siz de hamlelerini önceden bildiğiniz oyunun şampiyonu olursunuz.
Sosyal medyada tam zamanında öne çıkar ve tam zamanında sessizleşirsiniz. Sosyal medyanız duygusal olabilir, ama duygularla yönetilemez. Taktikten kopan, hedeften uzaklaşır. Yerinde gerçekleşecek kampanya ve sponsorlu reklamlarla hedeflerinizi tam isabetle vurun.